כתיבת תכנים בוורדפרס

עמוד הבית » כתיבת תכנים בוורדפרס

כך כותבים תוכן לאתר וורדפרס

כתיבת תוכן לאתרים היא שלב נוסף בדרך הסלולה להפצת האתר שלכם ברשת האינטרנטית. לאחר שסיימתם עם בניית אתר וורדפרס, ולאחר שהמעצב התאים לכם קומפוזיציה המתאימה לאופי הארגון שלכם, זה הזמן להעביר את המסרים גם באמצעות המילים. כל אחד יודע לכתוב, שהרי כבר בכיתות הנמוכות למדו אתכם כיצד לחבר אותיות למילים שמתחברות למשפטים פסקאות ועוד, אך האם אתם מבינים כיצד נכון לכתוב תוכן לאתרים?

כדי להפוך את משימת כתיבת התוכן לקלה פשוטה ובהירה, סיכמנו עבורכם מספר כללים, שיאפשרו לכם להגיש ללקוחותיכם הפוטנציאלים וללקוחותיכם בפועל תכנים מעניינים, ענייניים, ייעודיים ומניעי פעולה.

  • בחירת כותרת מעניינת ומסקרנת – עוד לפני שהקורא נכנס לעובי הקורה ומעיין בטקסט או במקרים הטובים יותר קורא אותו לעומקו, הוא נתקל בכותרת שמהווה פתיח לכלל המאמר. כל עוד הקפדתם לייצר כותרת מעניינת ומסקרנת, הרי שתיצרו אצלו עניין והוא ימשיך לקרוא, אחרת יש סיכוי שכבר בשלב קריאת הכותרת האנמית הוא ימשיך הלאה.
  • משפטים מניעים לפעולה – אל תתביישו או תרגישו לא בנוח לבקש מהקורא לבצע פעולות לאחר כל פיסקה, בין היתר "למידע נוסף צרו קשר" ועוד. הרי אין זה סוד כי מטרת האתר הוא לגייס לקוחות.
  • סדר טקסטואלי – אנשים אוהבים סדר, ככל שתקפידו להגיש לקורא טקסט מסודר ומחולק לפסקאות מסודרות, דהיינו: כותרת, פסקה, כותרת, פסקה, וכן הלאה, כך הוא יצליח למצוא רגליים וידיים ולעיין בטקסט, גם אם לא במלואו. כל כותרת של כל פיסקה תאפשר לו לקבל החלטה האם להתעמק בכתוב ועל כן הקפידו לדייק ולעניין גם בבחירת כותרות המשנה של הטקסט.
  • אל תתישו את הקוראים – אין ספק שיש לכם לא מעט לכתוב, אך עליכם להיות ממוקדים ולכתוב טקסט ייעודי, אשר יענה על צורך הגולשים ובמקביל לא יתיש אותו. השתדלו לסכם טקסטים במינימום מילים ומקסימום מסרים.
  • ערך מוסף – בעידן בו לאף אחד אין זמן וכולם ממהרים להגיע לאתר הבא, קשה מאוד להשאיר גולשים זמן רב באתרכם, אלא אם אתם מעניקים להם ערך מוסף. ברגע בו לטקסט ערך מוסף ממנו יכול הקורא ללמוד לא מעט, סביר שהוא יישאר לקרוא עד הסוף. אל תכתבו רק כי אתם חייבים, תכתבו כי יש לכם מה לומר לגולשים.
  • כתיבה בגובה העיניים – אין ספק שמרבית הגולשים ידעו לפרש את המילה אקסהיביציוניזם כמו גם את המילה פרופגנדה, אבל למה שלא תכתבו בגובה העניין ולו לטובת הגולשים שלא יזהו את המילים הלועזיות הללו. השתדלו להתאים את בחירת המילים לקהל היעד שעתיד להיחשף לטקסט.

ולסיכום, ענקית מנועי החיפוש Google מעודדת ורוצה בתוכן איכותי. ימי כתיבת תוכן שאינו איכותי ואינו קריא, עברו חלפו. אם אינכם יודעים לכתוב תוכן לאינטרנט שהוא איכותי, מקצועי, שיווקי ומניע לפעולה, שכרו חברה המספקת שרותים אלו.